Před šesti lety přinesl známý od svého strýce dýmku s tím, že ji ochutnáme. Nechápal jsem tehdy princip dýmky, ani povědomí o jejím kouření jsem neměl. Samozřejmě jsme ji šlukovali…

Nicméně mi tato zkušenost s dýmkou zůstala po nějaké době zapomenuta a až po čase jsem si v trafice všiml, že prodávají také dýmky. Do oka mi padla bentka BPK, kterou jsem ještě ten den zakuřoval tabákem tuším Original choice.

Dýmku jsem si oblíbil a jak už to bývá, pořizoval jsem si od té doby další a další. Objevil jsem i kouzlo starších dýmek, které bylo možné sehnat za přijatelný peníz v kvalitě někdy o mnoho lepší než nové dýmky „střední třídy“.

Některé dýmky se mi po čase přestaly líbit jak jsem poznával nové a nové, a tak jsem je začal prodávat. Po nějakém čase jsem dýmky začal skupovat ze sbírek, často ve velice zuboženém stavu. Takové dýmky jsem vyčistil, desinfikoval a přeleštil, když bylo potřeba i vytmelil a dál prodal novým majitelům, kteří se z nich mohou těšit dodnes.

Posledním krokem v dýmkovém poznávání pro mne byla vlastní výroba. Vždy mne zajímalo jak se taková dýmka vyrábí a kde jsou normy, limity a hranice jejich tvarů a úprav.